Sprzedaż bezpośrednia to nowoczesna branża 2016-06-17

Sektor sprzedaży bezpośredniej to coraz dynamiczniej rozwijająca się branża, z którą współpracują głównie ludzie młodzi i w średnim wieku, zwłaszcza kobiety. Wraz z rozwojem e-commerce zmienia się też profil sprzedawcy: coraz częściej jest nim osoba z wyższym wykształceniem, korzystająca z nowoczesnych platform cyfrowych tworzonych przez firmy sektora sprzedaży bezpośredniej dla ułatwienia pracy sprzedawców i wygody klientów.

więcej

E-COMMERCE NIE ZASTĘPUJE KONTAKTU BEZPOŚREDNIEGO, ALE GO UŁATWIA 2016-05-12

Chociaż blisko trzy czwarte wszystkich transakcji sprzedaży bezpośredniej dokonywanych jest za pośrednictwem Internetu, to e-commerce traktowany jest jako instrument wspierający bezpośredni kontakt między konsultantem a klientem. Nie zastępuje takiego kontaktu.

W Polsce z firmami sprzedaży bezpośredniej współpracuje 955 tys. osób; dla 20 proc. z nich jest to główny sposób zarobkowania, dla pozostałych - zajęcie dodatkowe.

więcej

Sprzedaż bezpośrednia polubiła techniki on-line 2016-04-21

Wraz z rozwojem nowoczesnych technik sprzedaży i rozwojem wielokanałowości, zmienia się także branża sprzedaży bezpośredniej. W 2015 roku niemal trzy czwarte wszystkich transakcji (73 proc.) przyjmowanych było od sprzedawców on-line, a co dziesiąte zamówienie składane było z wykorzystaniem urządzeń mobilnych – wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (PSSB).

więcej

Sprzedaż bezpośrednia nadal rośnie 2016-03-29

W 2015 roku sprzedaż całego sektora sprzedaży bezpośredniej wyniosła 3 mld 1 mln PLN, co stanowi czteroprocentowy wzrost w stosunku do roku 2014. Liczba osób współpracujących z przedsiębiorstwami sprzedaży bezpośredniej wzrosła nieznacznie do 955 tys. Łączna liczba zamówień wyniosła ok. 36 mln, z czego 90% zostało zrealizowanych w sprzedaży indywidualnej, a 10 % w sprzedaży grupowej podczas prezentacji organizowanych na życzenie i w domach konsumentów.

więcej
zobacz wszystkie

Popularyzujemy sprzedaż bezpośrednią
i podejmujemy działania na rzecz jej rozwoju!

Bliżej klienta!

Budujemy relacje!

Najbliższe wydarzenia:

Brak wydarzeń ...

Członkowie PSSB:

zobacz wszystkich członków

PSSB jest członkiem:

www.seldia.eu
www.konfederacjalewiatan.pl
www.wfdsa.org