Władze stowarzyszenia

Zgodnie z paragrafem 18 ust. 1 Statutu Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (PSSB) władzami stowarzyszenia są:

• Walne Zebranie Członków
  • Komisja Rewizyjna
  • Zarząd

Skład Zarządu na lata 2021 – 2022
(wybrany przez Walne Zebranie Członków w 2020 r.)

Michał Guzowski

Przewodniczący Zarządu PSSB (The Juice Plus+ Company)

Dyrektor Regionalny na Europę Wschodnią. Manager z ponad 25-letnim doświadczeniem w biznesie i zarządzaniu firmami o globalnym zakresie. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Po ukończeniu studiów zdobywał doświadczenie w dziedzinie finansów i bankowości. Od 2001 roku związany z branżą sprzedaży bezpośredniej, w której pracował na stanowiskach zarządczych na szczeblu Polskim i Europejskim.

W latach 2017-2019 odpowiedzialny za rynek Polski w firmie Juice Plus+. Na początku 2020 roku objął stanowisko Dyrektora Regionalnego na Europę Wschodnią.

Konrad Szałkiewicz

Zastępca Przewodniczącego Zarządu PSSB (Herbalife Nutrition)

Menedżer, lider, praktyk biznesowy z ponad 20-letnim doświadczeniem w obszarach zarządzania, sprzedaży, komunikacji i rozwoju osobistego.
Od 2011 roku jako Dyrektor Generalny z powodzeniem odpowiada za umacnianie pozycji Herbalife Nutrition w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji, podwajając w tym czasie wyniki sprzedaży.

W latach 2008-2011 piastował stanowisko Dyrektora Sprzedaży w Oriflame Polska, gdzie osiągnął znaczący wzrost sprzedaży oraz rekordową liczbę współpracujących z firmą Konsultantek. Wcześniej, piastował różne stanowiska w Dziale Sprzedaży Avon Cosmetics, odpowiadając m.in. za zmianę modelu organizacyjnego i prowizyjnego struktur sprzedaży. Przed rozwojem kariery w branży Sprzedaży Bezpośredniej, pierwsze kroki stawiał w Masterfoods/Mars Polska, gdzie przez kolejne 8 lat zdobył doświadczenie w obszarach sprzedaży, zarządzania i szkoleń.

Jako Przewodniczący Zarządu PSSB aktywnie wspiera rozwój branży i jej standardów, jakie powinny spełniać firmy funkcjonujące na polskim rynku. Szczególny nacisk kładzie na dalsze wzmocnienie pozytywnego, nowoczesnego i bezpiecznego wizerunku Sprzedaży Bezpośredniej w Polsce jako sposobu na życie niemal miliona Polaków, jednocześnie przeciwdziałając nieetycznym praktykom niezrzeszonych w stowarzyszeniu firm, które ten wizerunek psują.

Agnieszka Isa

Członek Zarządu PSSB (Avon)

Dyrektor Generalna AVON Cosmetics Polska. Ma ponad 23-letnie doświadczenie zawodowe, a od 19 lat związana jest z Avon. Swoją karierę rozpoczęła w polskim oddziale. Pracowała na różnych stanowiskach w marketingu, zdobywając doświadczenie zarówno zakresie rozwoju sprzedaży jak i budowania wartości marki. Od 2009 roku podróżowała po całym świecie, budując kompetencje na poziomie międzynarodowym.

Zajmowała kilka kluczowych stanowisk kierowniczych, w tym Dyrektora Marketingu w Johannesburgu w RPA, Dyrektora Wykonawczego ds. Marketingu na rynki Europy Zachodniej (z siedzibą w Madrycie w Hiszpanii) oraz Dyrektora Wykonawczego ds. Marketingu w Stambule na Turcję, Afrykę Północną i Bliski Wschód. Ostatnio pracowała w regionie Azji i Pacyfiku, gdzie zasiadała w Zarządach Avon w Szanghaju w Chinach oraz w Manili na Filipinach. Była odpowiedzialna za zwiększanie udziałów w rynku, budowanie od podstaw nowych zespołów i procesów w klastrze, kierowanie działami marketingu i cyfryzacji, a także modernizację portfolia produktów i propozycji wartości dla klientów.

Ewa Kudlińska-Pyrz

Członek Zarządu PSSB (Mary Kay)

Od początku powstania Mary Kay Cosmetics Poland, Dyrektor Generalny spółki. W 2003 roku wprowadziła firmę do Polski i zbudowała całą jej strukturę na rynku. Od 2004 roku kieruje także operacjami Mary Kay na Litwie, Łotwie i w Estonii. Przewodnicząca zarzadu PSSB w latach 2012-2018 (3 kadencje).

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, przez całe życie zawodowe związana z prestiżowymi markami kosmetycznymi.

Zarząd PSSB

Marcin Kłódkiewicz

Członek Zarządu PSSB (Amway)

Rzecznik prasowy oraz Marketing & PR Manager na rynkach Amway w Polsce, Łotwie, Litwie i Estonii. Z firmą związany od 6 lat.

Odpowiada za marketing oraz komunikację korporacyjną i produktową w Polsce i krajach bałtyckich. Jako członek zarządów Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej w Estonii, Litwie i Łotwie aktywnie uczestniczy w pracach Stowarzyszeń, działa na rzecz promocji etyki i budowania długofalowych relacji w biznesie. W latach 2018-2020 Zastępca Przewodniczącego Zarządu PSSB.

Janusz Potoczny

Członek Zarządu PSSB (Vorwerk)

Z koncernem Vorwerk związany od ponad 20 lat. Zajmował się marketingiem oraz był odpowiedzialny za IT w Vorwerk Polska. Oprócz pracy na rodzimym rynku, współpracował także jako Team Leader w Austrii.

Aktualnie w strukturze Vorwerk pełni funkcję Customer Care Managera, mocno zaangażowany w rozwój customer experiance. Manager z wieloletnim doświadczeniem, znający rynek sprzedaży bezpośredniej.

Mirosław Luboń

Dyrektor Generalny Stowarzyszenia

Mirosław Luboń przez wiele lat pracował jako dziennikarz radiowy a następnie w Pierwszym Polskim Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych Pioneer – najpierw jako dyrektor ds. public relations, a następnie jako dyrektor zarządzający ds. marketingu.

Jest wiceprzewodniczącym Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (SELDIA) w Brukseli.

Należymy do